Rozměry-velikosti.cz
Rozměry, velikosti, velikostní tabulky!
Móda > Klobouky

Velikosti klobouků


Jistotu dobře padnoucího klobouku získáte tím, že si ho vyzkoušíte přímo v obchodě. Pokud tuto možnost nemáte, je potřeba velikost vybírat alespoň podle obvodu hlavy. Daný obvod přeměřte křejčovským metrem v místech, kde budete chtít klobouk nosit. Nejčastěji to bývá nad ušima, tam kde se klobouk dotýká čela a týlu hlavy.

V případě, že se naměřená hodnota pohybuje mezi dvěma čísly, sáhněte vždy raději po větší velikosti. Větší kloubok je možné zmenšit, avšak malý klobouk nijak nezvětšíte.

Univerzální klobouky jsou určeny pro obvod hlavy od 56 cm do 60 cm.

Ve srovnání s čepicí je klobouk větší a propracovanější. Na spodní části má široký, plochý okraj, zvaný střecha obepínající celý jeho obvod. Nejčastějším materiálem pro výrobu klobouku je plst.

velikost obvod hlavy
S 54-56
M 56-58
L 58-60
XL 60-62

 

Další informace:

Partneři portálu: Trademark Registration Online |
Patentoid - ochranné známky snadno a rychle
Další odkazy:

Web vytvořil a spravuje Beneš & Michl

Web rozmery-velikosti.cz provozujeme a informace uvádíme v dobré víře o jejich pravdivosti a aktuálnosti. Za toto však neručíme. Veškeré používání webu či informací z něj jsou pouze a jen na vlastní zodpovědnost a nebezpečí. Vzdáváme se tímto veškeré zodpovědnosti za možnou způsobenou újmu či škody, které by tímto mohly vzniknout.