Rozměry-velikosti.cz
Rozměry, velikosti, velikostní tabulky!
Móda > Kravaty

Jak si zavázat kravatu


Správně zvolená kravata je základ každé společenské události. Vypovídá nejen o vkusu jedince, ale dokáže ovlivnit i celkový dojem.

Barva kravaty

Stejně jako u oblečení myslete na to, že ne každá barva sluší všem. Tmavovlasí muži by měli sáhnout po kravatě v jasných odstínech, zatímco blonďáci po temnější barvě.

Správný odstín vybírejte i podle přiležistosti. Za nejvhodnější volbu při formálních příležitostech se považuje tmavě modrá kravata v kombinaci s bílou košilí.

Osvědčené pravidlo říká, že jednobarevnou kravatou nemůžete nic zkazit.

Vzor kravaty

Trh nabízí mnoho vzorů. Pokud nechcete zůstat u klasiky, sáhněte po odvážnějších tvarech. Módní průmysl se experimentů rozhodně nebojí. Stále ale mějte na paměti, pro jakou příležitost danou kravatu vybíráte. Základem je nekombinovat stejné vzory.

Délka kravaty

Za ideální délku se považuje to, když se konec kravaty dotýká spony pásku. Příliš krátká kravata nebudí ten správný dojem a mnohdy působí až úsměvně.

Šířka kravaty

Šířka kravaty by měla odpovídat šírce klopy u saka. Pokud zvolíte sako s úzkými klopami, musíte tomu přizpůsobit i úzký výběr kravaty a menší uzel. V případě, že naše sako bude mít širší klopy, vše naopak rozšířte.

Uzle

Víme, že sem tento text tolik nepatří, nicméně spousta mužů tápe jak si zavázat kravatu.

Na následujících obrázcích si můžete prohlédnout návody na 2 typy uzlů.

Manhattan

Jednodušší typ uzlu na kravatu.

Windsor

Složitější, ale o to více urovnaněji vypadající typ uzlu.

Další informace:

Partneři portálu: Trademark Registration Online |
Patentoid - ochranné známky snadno a rychle
Další odkazy:

Web vytvořil a spravuje Beneš & Michl

Web rozmery-velikosti.cz provozujeme a informace uvádíme v dobré víře o jejich pravdivosti a aktuálnosti. Za toto však neručíme. Veškeré používání webu či informací z něj jsou pouze a jen na vlastní zodpovědnost a nebezpečí. Vzdáváme se tímto veškeré zodpovědnosti za možnou způsobenou újmu či škody, které by tímto mohly vzniknout.