Rozměry, velikosti, velikostní tabulky!
Sport > Fotbal

Fotbal - rozměry a velikosti

Fotbal se řadí mezi nejoblíbenější týmovou hru na světě.

Fotbal hrají 2 družstva po 11 hráčích, z nichž jeden je vždy brankář. Střídání se provádí pouze při prerušení hry a střídat mohou jen 3 hráči. V případě, že klesne během hry počet hráčů pod 7, rozhodčí končí hru.

Utkání se skládá ze dvou poločasů po 45 minutách. Poločasová přestávka nesmí být delší než 15 minut.

Pokud ani po 90 minutách není výsledek zápasu jasný, nastává prodloužení. O délce nastavení rozhoduje rozhodčí, ale zpravidla se jedná o 2 x 15 minut. Poté přicházejí na řadu penalty.